PEGI aitab lapsevanematel videomänge ostes teadlikke otsuseid teha.

PEGI pakub videomängude vanusekategooriaid 38 Euroopa riigis. Vanusepiirang näitab, et mäng sobib teatud vanuses mängijatele. PEGI võtab arvesse mängu ealist sobivust, mitte mängu keerukust.

SUUNISTEKS ON KAKS TEABETASET: PEGI VANUSETÄHISED

PEGI 3

PEGI 3 tähisega mängude sisu peetakse sobivaks kõikidele vanusegruppidele. Mäng ei tohiks sisaldada helisid või pilte, mis võivad väikeseid lapsi hirmutada. Väga leebe vorm vägivallast (koomilises või lapselikus kontekstis) on lubatud. Mängus ei tohiks kostuda roppu keelekasutust.

PEGI 3

PEGI 7

Selle kategooria alla peaksid käima mängud, mis sisaldavad stseene või helisid, mis võivad väikeseid lapsi hirmutada. PEGI 7 tähisega mängus on vägivalla väga leebed vormid (vägivallale viitamine, väga üldine või ebareaalne vägivald) lubatud.

PEGI 7

PEGI 12

Sellesse vanusekategooriasse peaksid kuuluma videomängud, milles näidatakse väljamõeldud tegelaste suhtes veidi otsesemat vägivalda või ebareaalset vägivalda inimesesarnaste tegelaste suhtes. Mäng võib olla seksuaalse alatooniga või sisaldada alastiolekut, samas tohib kasutada vaid leebeid vandesõnu. Mängus võib ette tulla hasartmänge, mida reaalses elus kasiinodes või mängusaalides mängitakse (näiteks kaardimängud, mida päris elus raha peale mängitakse).

PEGI 12

PEGI 16

Seda tähist kasutatakse, kui vägivalla (või seksi) kujutamine mängus sarnaneb reaalse eluga. PEGI 16 tähisega mängudes võib keelekasutus olla vulgaarsem. Samuti võidakse näidata hasartmänge, suitsetamist, alkoholi joomist või uimastite kasutamist. PEGI 16 vanusepiiranguga mängudes võib esineda rohkem ropendamist. Samuti võidakse näidata tubakatoodete, alkoholi või ebaseaduslik narkootikumide tarvitamist. 

PEGI 16

PEGI 18

Täiskasvanutele suunatud reitingut kasutatakse, kui vägivalla tase jõuab staadiumisse, kus selle kujutamine on jõhker, näidatakse põhjendamatut tapmist või vägivalda kaitsetute tegelaste suhtes. See vanusekategooria hõlmab ka uimastitarbimise ilustamist ja ilmset seksuaalset tegevust.

PEGI 18
SISUMÄRGID

Vandumine

Mäng sisaldab roppu keelekasutust. Selline sisumärk võib olla PEGI 12 (leebe vandumine), PEGI 16 (nt ropendamine või vandesõnad) või PEGI 18 (nt ropendamine või vandesõnad) hinnanguga mängudel.

Vulgární Mluva

Diskrimineerimine

Mängus kujutatakse etnilisi, usu-, rahvuse- või muid stereotüüpe, mis võivad viha õhutada. Selline sisu on alati piiratud PEGI 18 tähisega (ning võib tõenäoliselt rikkuda rahvusvahelist kriminaalõigust).

Diskriminace

Narkootikumid

Mäng viitab uimastite ja alkoholi kasutamisele või suitsetamisele või näitab seda. Sellise sisumärgiga mängud on alati tähistatud PEGI 16 või PEGI 18 reitinguga.

drogy

Hirm

PEGI tähis võib näiteks PEGI 7 mängudel esineda sõnana „Hirm“, kui see sisaldab kujutisi või helisid, mis võivad väikseid lapsi hirmutada, või sõnana „Õudus“ suurema vanusepiiranguga mängudel, mis sisaldavad mõõdukaid (PEGI 12) või pingelisi ja pidevaid (PEGI 16) õudusstseene või häirivaid kujutisi (mis ei pruugi sisaldada vägivalda).

Frică

Hasartmäng

Mäng sisaldab elemente, mis julgustavad mängima hasartmänge või õpetavad seda tegema. Hasartmängu simulatsioonid viitavad õnnemängudele, mida tavaliselt kasiinodes või mängusaalides mängitakse. Sellise sisuga mängud on tähistatud PEGI 12, PEGI 16 või PEGI 18 reitinguga.

gambling

Seks

Selline sisumärk võib kaasneda PEGI 12 tähisega, kui mäng sisaldab alastiolekut või on seksuaalse alatooniga, PEGI 16 tähisega, kui mängus näidatakse erootilist alastiolekut või seksuaalvahekorda ilma nähtavate suguelunditeta, või PEGI 18 tähisega, kui mängus näidatakse ilmset seksuaalset tegevust. Alastioleku näitamine mitteseksuaalses kontekstis ei nõua kindlat vanusepiirangut ning see sisumärk pole vajalik.

sex

Vägivald

Mängus kujutatakse vägivalda. PEGI 7 tähisega mängus võib see olla vaid ebarealistlik või üldine vägivald. PEGI 12 tähisega mängud võivad sisaldada vägivalda väljamõeldud keskkonnas või mitterealistlikku vägivalda inimesesarnaste tegelaste suhtes, samas kui PEGI 16 või 18 tähisega mängud sisaldavad järjest reaalsemat vägivalda.

násilí

Mängusisesed ostud

Mäng pakub mängijatele võimalust osta digitaalseid kaupu või teenuseid päris raha eest. Sellised ostud hõlmavad lisasisu (lisatasemed, riided, üllatusesemed, muusika), aga ka uuendusi (nt reklaamide keelamiseks), tellimusi, virtuaalset raha ja muid mängusiseseid vääringuid.

Achiziții în joc

Newly Rated Games

Search Games

HUMANKIND™ - Cultures of Africa

Amplitude Studios PC, Stadia

Gunborg: Dark Matters

Red Art Games PlayStation 4, Nintendo Switch, PlayStation 5

Concept Destruction

Red Art Games PlayStation 4, PlayStation 5

Giants Uprising

VARSAV Game Studios PC

Expeditions: Rome

THQ Nordic PC

Mr.Addon in Sulpicius Gallus M

MrAddon PC

Superliminal

Super Rare Games Nintendo Switch

Moonlight Sculptor

Kakao Games Europe B.V. PC

World Splitter

Markt+Technik Verlag GmbH Nintendo Switch

The Procession to Calvary

Red Art Games PlayStation 4, Nintendo Switch