Mis on vanusepiirangud?

Vanusepiirangud on süsteemid, mille eesmärk on tagada, et meelelahutussisu, näiteks mängud, kuid ka filmid, telesaated või mobiilirakendused, oleks vastavalt oma sisule selgelt tähistatud minimaalse vanusesoovitusega. Vanusepiirangud aitavad tarbijatel, eriti lapsevanematel, otsustada, kas teatud toodet oma lapsele osta või mitte.

Videomänge naudivad väga erinevad mängijad üle Euroopa. Nii lapsed kui ka täiskasvanud, mehed ja naised mängivad regulaarselt, tehes seda kas mängukonsooli, arvuti või mobiilseadme, näiteks nutitelefoni või tahvelarvuti abil.

Kuigi enamik mänge sobib igas vanuses mängijatele, on mitmed sobilikud vaid vanematele lastele või teismelistele. Mõne turul leiduva mängu sisu on sobilik vaid täiskasvanutele.

PEGI vanusepiirang võtab arvesse mängu ealist sobivust, mitte selle keerukust. PEGI 3 tähisega mäng ei sisalda sobimatut sisu, kuid võib väiksematele lastele liiga keeruline olla. Samas on olemas PEGI 18 tähisega mänge, mida on väga kerge mängida, kuid mis sisaldavad elemente, mis on nooremale mängijaskonnale sobimatud.

PEGI süsteemi kasutatakse ja tunnustatakse kogu Euroopas ning seda toetab innukalt ka Euroopa Komisjon. Seda süsteemi peetakse lastekaitse vallas Euroopa ühtlustamise eeskujuks.