PEGI organisatsioon

Üle-euroopalise mänguteabesüsteemi (PEGI) eesmärk on aidata Euroopa lapsevanematel teha arvutimängude ostmisel teadlikke otsuseid. See anti välja 2003. aasta kevadel ning see asendas paljud riiklikud vanusepiirangusüsteemid ühe ainsa süsteemiga, mida nüüdseks kasutatakse pea kõikjal Euroopas rohkem kui 35 riigis (Albaania, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Iisrael, Itaalia, Kosovo, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Moldova, Montenegro, Holland, Norra, Slovakkia, Sloveenia, Poola, Portugal, Rumeenia, Serbia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Ukraina ja Ühendukuningriik).

Süsteemi toetavad nii peamised konsoolitootjad, sh Sony, Microsoft ja Nintendo, kui ka interaktiivsete mängude tootjad ja arendajad üle Euroopa. Vanusepiirangusüsteemi töötas välja Euroopa interaktiivse tarkvara föderatsioon (ISFE).

PEGI süsteemi igapäevane juhtimine, järelevalve ja arendamine on üle antud sõltumatule mittetulundusühingule PEGI s.a., mis on loodud Belgia seaduste alusel. PEGI tegevusjuhendi 12. artikli alusel juhivad PEGI-t mitmed ametid ja komiteed, kellel on laialdaselt kogemusi.