Kas yra vertinimas?

Vertinimas pagal amžių yra sistemos, naudojamos užtikrinti, kad pramoginio pobūdžio medžiaga, pavyzdžiui, žaidimai, filmai, TV laidos ar mobiliosios programėlės, būtų aiškiai paženklintos, nurodant mažiausią rekomenduojamą amžių, remiantis jų turiniu. Šis vertinimas padeda vartotojams, o ypač tėvams, nuspręsti, ar pirkti vaikui konkretų produktą.

Videožaidimus Europoje mėgsta labai įvairūs žmonės. Juos reguliariai žaidžia ir vaikai, ir suaugusieji, ir vyrai, ir moterys, naudodami tam skirtą žaidimų konsolę, asmeninį kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.

Nors dauguma žaidimų yra tinkami visų amžiaus grupių žaidėjams, kai kurie jų yra tinkami tik vyresniems vaikams ir jaunesniems paaugliams. Tam tikrai žaidimų daliai būdingas turinys, kuris tinkamas tik suaugusiesiems.

PEGI vertina žaidimo tinkamumą tam tikram amžiui, o ne jo sudėtingumą. PEGI 3 žaidime nebus netinkamo turinio, tačiau kartais tokie žaidimai gali būti pernelyg sudėtingi mažiems vaikams. Ir atvirkščiai, yra PEGI 18 pažymėtų žaidimų, kuriuos žaisti labai lengva, tačiau juose yra elementų, dėl kurių jie yra netinkami jaunesniems žaidėjams.

PEGI ženklinimas yra naudojamas ir pripažįstamas visoje Europoje, jį stipriai palaiko Europos Komisija. Jis laikomas Europos įstatymų vaikų apsaugos srityje suderinimo pavyzdžiu.