Kas ir vecuma kategorijas?

Vecuma kategorijas ir sistēmas, ko izmanto, lai nodrošinātu, ka tādu izklaides līdzekļu kā spēles, kā arī filmu, TV šovu vai mobilo aplikāciju saturs tiktu skaidri marķēts ar minimālā vecuma norādi, balstoties uz tajos ietverto saturu. Šīs vecuma kategorijas sniedz norādes patērētājiem, it īpaši vecākiem, lai palīdzētu viņiem izlemt, vai bērnam pirkt vai nepirkt konkrēto preci.

Ar videospēlēm aizraujas ļoti atšķirīgas spēlētāju grupas visā Eiropā. Gan bērni, gan pieaugušie, vīrieši un sievietes spēles spēlē regulāri vai nu īpašā spēļu konsolē, personālajā datorā vai mobilajā ierīcē, piemēram, viedtālrunī vai planšetē.

Lai gan lielākā daļa spēļu ir piemērotas visu vecumu spēlētājiem, citas ir piemērotas tikai vecākiem bērniem un jauniem pusaudžiem. Liels daudzums tirgū pieejamo spēļu ietver tādu saturu, kas ir piemērots vienīgi pieaugušo auditorijai.

PEGI vecuma kategoriju iedalījumos ņemta vērā spēles piemērotība attiecīgā vecuma spēlētājiem, bet ne spēles sarežģītības līmenis. PEGI 3 spēle neietver nekādu nepiemērotu saturu, bet dažreiz var būt pārāk grūti saprotama jaunākiem bērniem. Un otrādi, ir PEGI 18 spēles, kuras spēlēt ir ļoti viegli, taču tās ietver elementus, kas tās padara par nepiemērotām jaunākai auditorijai.

PEGI marķējumu izmanto un pazīst visā Eiropā, un Eiropas Komisija to ar entuziasmu atbalsta. Tas uzskatāms par Eiropas tuvināšanas paraugu bērnu aizsardzības jomā.