Комітети PEGI

Правління PEGI

Правління PEGI є ядром організації PEGI. Директор-розпорядник відповідає за ведення повсякденної діяльності PEGI, відповідно до вказівок Правління. Рада складається з представників користувачів PEGI (видавці і розробники ігор), наглядачі PEGI (виробники ігрових консолей) та промоутери PEGI (національні торгові асоціації), а також представники Ради PEGI та Групи експертів PEGI . Ця структура ради забезпечує належний нагляд, зберігаючи при цьому рівень саморегулювання PEGI.

Рада PEGI

Оскільки PEGI використовується у понад 35 країнах, життєво важливо, щоб система відповідала соціальним, політичним та правовим подіям у всьому регіоні. Рада несе відповідальність за вироблення рекомендацій, щоб національні та європейські нововведення були повідомлені та відображені в системі PEGI та Кодексі поведінки. Рада надає голос країнам, які використовують PEGI. Не менш важливим є те, що органи влади в країнах PEGI не відстають та залучаються до роботи PEGI. Рада забезпечує цей двосторонній потік інформації: члени Ради в першу чергу обираються з органів влади в країнах PEGI, працюючи державними службовцями, спеціалістами з питань засобів масової інформації, психологами та юрисконсультами, що розуміються у питаннях захисту неповнолітніх у Європі.

Члени Ради PEGI у 2021 році:

Ім’я Організація Країна
Antonio Xavier (chairman) Classification Expert Portugal
Beate Våje Norwegian Media Authority  Norway
Axenia Boneva Bulgarian Ministry of Culture Bulgaria
Ger Connolly Irish Film Censor's Office Ireland
Ian Rice VSC Rating Board United Kingdom
Paul Lorenz Autorité Luxemburgeoise Indépendante de l’Audiovisuel Luxemburg
Daniela Esposito EU Commission, DG CNECT EU
Yvonne Haldimann Bundesamt für Sozialversicherungen - Jugendschutz Switzerland
Johan Karlsson Swedish Media Council Sweden
Anna Holm Pingel Danish Media Council Denmark
Tommi Tossavainen Finnish National Audiovisual Institute (KAVI) Finland
Herbert Rosenstingl Youth Policy Unit, Austrian Federal Chancellery Austria
Carole Bienaimé-Besse Conseil Supérieur de l’Audiovisuel France
Raphaël Huybrechts Flemish Department For Culture, Youth and Media Belgium


ГРУПА PEGI ЕКСПЕРТІВ

З орієнтацією Ради на представництво країн, PEGI також підтримує мережу технічних експертів, які протягом багатьох років були важливим джерелом порад для PEGI. Експертна група PEGI залучає фахівців та науковців у галузі засобів масової інформації, психології, класифікації, юридичних питань, технологій, Інтернет-світу тощо. Вони консультують PEGI, розглядаючи технологічний та змістовний розвиток, як це рекомендується Радою PEGI, керівництвом PEGI Комітету або через обставини, виявлені процедурою подання скарги.

Члени Групи експертів PEGI у 2021 році:

Ім’я Організація Країна
Emma Ham-Riche Mothers' Union UK
Jeroen Jansz Erasmus University Rotterdam Netherlands
Aphra Kerr Maynooth University  Ireland
Chris Madgwick Rockstar Games UK
Spyros Pappas Pappas & Associates Greece
Richard Sheridan Nintendo UK
Anne Mette Thorhauge University of Copenhagen Denmark


Рада розгляду скарг PEGI

До складу ради розгляду скарг входить група незалежних експертів із захисту неповнолітніх з різних європейських країн. Якщо скарга від споживача або видавця надійшла щодо рейтингу, присвоєного грі, і адміністратор PEGI не може досягти задовільного врегулювання справи шляхом обговорення, пояснення або переговорів, особа, яка подала скаргу може офіційно вимагати посередництва від Ради розгляду скарг. Потім скликають трьох членів правління, слухають скаргу та приймають рішення. Видавці, які використовують систему PEGI, зобов’язані підкоритися прийнятому рішенню. Отже, вони зобов'язані здійснити будь-які необхідні коригувальні дії, а у випадках їх невиконання підлягають санкціям, передбаченим кодексом.

Члени Ради з розгляду скарг PEGI у 2021 році:

Ім’я Організація Країна
Jeroen Jansz (chairman) Erasmus University Rotterdam The Netherlands
Ger Connolly Irish Film Classification Office Ireland
Olivier Gerard Union Nationale des Associations Familiales (UNAF) France
Lars Gjerlufsen Den Rytmiske Højskole Denmark
Hanna Happo Finnish National Audiovisual Institute (KAVI) Finland
Spyros Pappas Pappas & Associates Greece
Antonio Xavier Age classification expert Portugal


ЮРИДИЧНИЙ КОМІТЕТ PEGI

Оскільки PEGI є добровільною системою, вона працює разом із існуючими національними законами та підпорядковується їм, незалежно від того, забороняють вони певний вміст чи встановлюють обов’язкові рейтингові системи. Роль Юридичного комітету полягає в тому, щоб інформувати PEGI про будь-які зміни до національного законодавства в країнах-учасницях, які можуть вплинути на добровільну систему вікового рейтингу.

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ PEGI

Виконавчий комітет займається виконанням положень Кодексу поведінки PEGI, включаючи будь-які висновки Комітету з розгляду скарг. Виконавчий комітет складається з десяти членів, п'ять з яких є видавцями, а п'ять з яких обираються з Ради PEGI