PEGI organizacija

Europos žaidimų informacijos (PEGI) klasifikavimo pagal amžių sistema buvo sukurta siekiant pradėti Europos tėvams priimti informacija pagrįstus sprendimus, perkant kompiuterinius žaidimus. Ji pradėta naudoti 2003 metų pavasarį. Ši vieninga sistema pakeitė įvairias nacionalines klasifikavimo pagal amžių sistemas ir yra naudojama beveik visoje Europoje – 35 šalyse (Albanijoje, Austrijoje, Belgijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Kipre, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Islandijoje, Airijoje, Izraelyje, Italijoje, Kosove, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Moldavijoje, Juodkalnijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje).

Sistemą palaiko didieji žaidimų konsolių gamintojai – „Sony“, „Microsoft“ ir „Nintendo“, taip pat interaktyvių žaidimų kūrėjai ir leidėjai visoje Europoje. Klasifikavimo pagal amžių sistemą sukūrė Europos interaktyviosios programinės įrangos federacija (
ISFE).

Kasdienis PEGI sistemos valdymas, priežiūra ir vystymas buvo patikėti organizacijai „PEGI s.a.“ – nepriklausomai, ne pelno siekiančiai socialinei organizacijai, įsteigtai pagal Belgijos įstatymus. Remiantis patirtimi, PEGI organizaciją valdo įvairios valdybos ir komitetai, kaip nustatyta PEGI elgesio kodekso 12 straipsnyje.