Co jsou to hodnocení podle věku?

Hodnocení podle věku jsou systémy, které zajišťují, že zábavní obsah, jako jsou hry, ale i filmy, televizní pořady či mobilní aplikace, je na základě svého obsahu jasně označen doporučeným minimálním věkem. Tato hodnocení podle věku poskytují zákazníkům, zejména rodičům, vodítko a pomáhají jim s rozhodnutím, zda dítěti koupit konkrétní produkt nebo nikoli.

Videohrám se těší rozličné skupiny hráčů napříč celou Evropou. Děti i rodiče, muži i ženy, hrají hry pravidelně buď na speciálních herních konzolích, osobních počítačích, nebo mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony či tablety.

Zatímco většina her je vhodná pro všechny věkové kategorie, některé jsou vhodné pouze pro starší děti nebo mladé náctileté. Určitý podíl her na trhu má obsah, který je vhodný pouze pro dospělé publikum.

Hodnocení PEGI zohledňuje, zdali je hra vhodná pro určitou věkovou kategorii, nikoliv úroveň obtížnosti. Hra kategorie PEGI 3 nebude obsahovat žádný nevhodný obsah, ale pro mladší děti může být někdy příliš obtížná na zvládnutí. A naopak existují hry kategorie PEGI 18, jež jsou velmi snadné na hraní, ale obsahují prvky, na základě kterých jsou pro mladší publikum nevhodné.

Hodnocení PEGI se používá a je uznávané po celé Evropě a má nadšenou podporu Evropské komise. Je považováno za model evropské harmonizace v oblasti ochrany dětí.